![[update]Operators positief over plan mobiele veiling](https://ik.imagekit.io/tp/Defaults/wireless/wireless-05_ecKC6rMmCscN.jpg?tr=w-800,h-456)
De mobiele operators zijn in hun eerste reactie positief over de plannen van EL&I voor het veilen van het mobiele spectrum. "Er is goed naar de markt geluisterd," zegt een woordvoerster van T-Mobile. Er is een langetermijnvisie die voldoende ruimte biedt voor zowel bestaande als nieuwe spelers. Voor bestaande operators kunnen de kwaliteit en de continuïteit van de dienstverlening worden veilig gesteld.
Vodafone sluit zich daarbij aan. "Er komt concurrentie bij, maar we hebben er vertrouwen in dat we een goede positie kunnen behouden voor onze mobiele internetdiensten", zegt een woordvoerder. De reservering in de 800 Mhz band zal wel leiden tot schaarste en waarschijnlijk hogere prijzen, verwacht T-Mobile. De 800 band is met name interessant voor nieuwe diensten. De planning voor 2011 is haalbaar, maar de gevraagde duidelijkheid is "aan de late kant". De operators dringen al meer dan een jaar aan op duidelijkheid.
Ook Tele2 is positief dat er ruimte wordt gemaakt voor nieuwkomers in de 800 Mhz band. De nieuwkomer wil dat de overheid haar verantwoordelijkheid neemt en er voor zorgt dat het ook echt beschikbaar komt. De reservering van 2 x 10 Mhz is wel beperkt, stelt Tele2. De drie operators hebben al de hele 900 band in bezit en de verwachting is dat die daar flink op gaan inzetten. Tele2 is ook positief over de verruimde mogelijkheden om netwerken te delen. “Je zult nooit zien dat vijf partijen ’n heel netwerk uitrollen. Ook gemeentes zitten daar niet meer op te wachten.
Ziggo noemt het positief dat alle partijen, ook nieuwkomers, spectrum kunnen krijgen in de 800/900 Mhz banden. Ziggo had wel graag een grotere reservering gezien, namelijk 2x20 MHz. Nu stelt EL&I voor om 2x10 MHz gepaard spectrum in de 800 band te reserveren voor een nieuwkomer, (of twee nieuwkomers met elk 5 MHz). De nieuwkomers mogen dit spectrum de eerste vijf jaar niet verkopen aan een van de drie MNO’s. Ziggo heeft in de marktconsultatie gepleit voor een termijn van twee jaar, net als bij de 2,6 GHz veiling. Voor de dynamiek in de markt zou het volgens Ziggo beter zijn, partijen kunnen dan sneller schakelen bij een teveel of tekort aan spectrum.
KPN zegt in een korte reactie het voorstel inhoudelijk te bestuderen. Verder wil het bedrijf eerst de parlementaire behandeling afwachten. UPC noemt het positief dat er een samenhangende visie gepresenteerd wordt, maar geeft verder geen inhoudelijke reactie.